Citroën C3R2

vizuál modelu z lega

INFOTento projekt vznikal velmi organicky. Mého bratrance designéra Martina Valu, který se několik let věnuje stavění originálních modelů z Lega, oslovil tovární tým Citroenu, aby jim postavil model jejich WRC speciálu. Mým přáním bylo pokusit se tento výjimečný model vyfotit a zachytit jej v jedinečných vizuálech, který propojí svět Lega s tím reálným. Byl to trochu krok do neznáma, k tomuto tématu jsem nenašel žádné podobné referenční vizuály. Nebylo z čeho se inspirovat, kde se poučit z cizích chyb. 


Při přípravě scén jsme se tedy podívali přímo na reálné prostředí WRC. Načrtli jsme si jednoduchý příběh, ve kterém naše auto projíždí náročnou horskou RZ a následně prochází pečlivým servisem. Pro každou scénu jsme společně vytvořili dioráma, které kombinuje doplňky z lega a reálné materiály a povrchy (kameny, písek, guma simulující asfalt apod.).


RETUŠE

Vyfocený model bylo nutné doplnit o závodní polepy, zkomponovat krajinu, přidat oblaka prachu a nasimuloval rychlý pohyb. Nakonec jsem vše zapekl úpravou kontrastů a barevným tónováním.

40 h

stavba modelu

15 h

příprava scén

5 h

focení

25 h

postprodukce

BACKSTAGE

.