Zetor 75*

výroční kalendář 2021

INFO

Čtyřstránkový kalendář k 75. výročí založení značky jsem zpracoval v celém rozsahu od rozpracování kreativy, scénáře, produkci, retuše fotek až k designu a předtiskové přípravě.


Myšlenka zadavatele byla spojit značku Zetor s dalšími tradičními českými výrobci. Podmínkou bylo představit v kalendáři nejen aktuální modely traktorů Zetor, ale také ty historické, jako odkaz k dlouholeté historii značky. Toto nesnadné zadání vyžadovalo detailní promyšlení jednotlivých scén a vytvoření jednoduše čitelných příběhů, které vyzdvihnou nejen technický půvab ikonických traktorů Zetor, ale také rozmanitost prostředí, ve kterých se pohybují.

SCÉNÁŘ

Focení proběhlo během července 2020 na čtyřech lokacích v Čechách a na Moravě: kamenolom Kotouč ve Štramberku, areál Aero Vodochody, letiště v Kunovicích a testovací železniční okruh ve Velimi. 


Velmi důležitou roli ve scénách hraje počasí a světelná atmosféra, která je ale velmi proměnlivá a focení proto musí proběhnout velmi svižně. Z tohoto důvodu bylo potřeba vytvořit poměrně přesný obrazový scénář.

15 h

kreativa

6 dnů

výběr lokací a scénář

4 dny

focení

70 h

postprodukce

RETUŠE

Komplexní postprodukce obsahuje skládání jednotlivě nasvícených částí strojů, úpravu kompozice krajiny, odstranění rušivých prvků, upravení barevnosti a celkové zvýraznění jedinečnosti traktorů Zetor.

DESIGN

Pro kvartální rozdělení kalendáře jsem zvolil minimalistické grafické prvky, které neruší pohled jednotlivé vizuály, přesto nabízí přehledné informace o datu.

Titulní strana kalendáře

Strana s kvartálním rozdělením.

Zadní vnitřní list s poděkováním a fotkami ze zákulisí.

Detail grafického řešení.

BACKSTAGE

>